Teknoloji

Samsung Galaxy S24 Türkiye’de hangi işlemci ile satışa çıkacak: Exynos mu yoksa Snapdragon mu?

Geçen ay, Samsung’un Galaxy S24 serisiile Exynos yonga setlerini amiral gemisi akıllı telefonlarına geri getirmeyi planladığını öne sürüyor. Birçok söylentiyi sizlerle paylaştık. Samsung, tüm bu söylentileri güçlendiren bir açıklama bile yaptı. Söylentilere göre Galaxy S24, ABD dışında birkaç bölgede satışa sunulacak. Exynos 2400 işlemci ile birlikte verilecektir. Ama asıl soru şu Exynos 2400 ile çalışan Galaxy S24 tam olarak hangi ülkelerde satışa çıkacak.

@Tech_Reve’den yeni bir tweet bu soruyu yanıtlıyor gibi görünüyor. Tweet’in sahibine göre Samsung, Exynos 2400 işlemcili Galaxy S24’ü Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkelerinde satışa sunabilir. Amerika pazarları Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili Galaxy S24 sahip olacak Buna göre Galaxy S24 Ülkemizde Exynos 2400 işlemci ileGöreceğiz.

Snapdragon yongalarının genellikle güç verimliliği ve GPU performansı açısından Exynos yongalarından biraz daha iyi olduğu biliniyor. Ancak Samsung’un Exynos ısrarı, yeni işlemcinin aradaki boşluğu kapatabileceği yönünde bir niyet oluşturuyor. Bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu