Haber

Edirne’de Şiddetli Rüzgar ve Yağmur Nedeniyle Ağaçlar Devrildi

Edirne’de öğle saatlerinde şiddetli rüzgarla başlayan yağmurda cadde ve sokaklar su doldu, ağaçlar devrildi.

Yurt genelinde başlayan ‘Eyyamı Bahur’ sıcakları Edirne’de de etkili oldu ve öğle saatlerinde yerini şiddetli yağmura bıraktı. Yağış öncesi başlayan şiddetli rüzgar nedeniyle şehrin farklı noktalarında ağaçlar devrildi. Rüzgarın ardından etkili olan şiddetli yağmur, kentte cadde ve sokakların kısa sürede sular altında kalmasına neden oldu. Kentte bazı konut ve işyerleri sel tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

ŞEHİRDE 2 NOKTADA AĞAÇ KESİLDİ

Yaklaşık 1 saat etkili olan yağmurda kentte etkili olan şiddetli rüzgarın da etkisiyle Abdurrahman ve Yeniimaret mahallelerinde ağaçlar devrildi. Aburrahman Mahallesi Uzunkaldırım Caddesi üzerindeki ağaç park halindeki otomobilin üzerine devrildi. Ağacın devrildiği otomobilin sahibi İsmail Aydemir, doğal afet olduğunu belirtti. “Bu ağaç o zamandan beri böyle duruyor. Aracımda tahmini 20 bin lira hasar oluştu” dedi.

Kente bağlı Yeniimaret İlçesi Sarayakpınar köyü yolu üzerinde, şiddetli rüzgar ve yağmurun etkisiyle bir ağaç kökünden koparak yola devrildi. Yol trafiğe kapatılırken, trafik ekipleri bölgede önlem aldı.

haber-ihsaniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu